Kamiński nowym ministrem

Prezydent Andrzej Duda powołał w środę 14 sierpnia Mariusza Kamińskiego na urząd Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uroczystość z udziałem Marszałek Sejmu odbyła się przed południem w Pałacu Prezydenckim.

– Dziękuję Pani Marszałek za doskonałe wypełnienie tej funkcji, jaką było kierowanie resortem MSWiA. Dziękuję też, że Pani Marszałek zgodziła się przyjąć tę misję, jaką jest pełnienie funkcji Marszałka Sejmu – powiedział prezydent Andrzej Duda, który podkreślił też doświadczenie nowego ministra SWiA w kierowaniu i koordynowaniu pracy służb. – Nie mam wątpliwości, że świetnie Pan sobie poradzi w tej niezwykle odpowiedzialnej misji– dodał Prezydent.

Dokonane zmiany były konsekwencją wydarzeń ubiegłego tygodnia. W piątek 9 sierpnia dotychczasowy marszałek Sejmu Marek Kuchciński złożył rezygnację ze stanowiska. Nowym marszałkiem została dotychczasowa szefowa MSWiA Elżbieta Witek. W związku z powyższym Prezes Rady Ministrów powierzył obowiązki szefa MSWiA ministrowi koordynatorowi ds. służb specjalnych Mariuszowi Kamińskiemu. Szef rządu zwrócił się też do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Mariusza Kamińskiego na to stanowisko.

W uroczystości w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego wzięli udział także premier Mateusz Morawiecki, członkowie Rady Ministrów, ministrowie z Kancelarii Prezydenta, a także szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Leave a Comment