Milcząca prokuratura

Wiele miesięcy temu Prokuratura Rejonowa Lublin – Północ została poinformowana o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę bardzo wielu osób. Szkody sięgają już kilkuset tysięcy złotych. Mimo, iż ciągle zgłaszają się kolejne ofiary oszustów, Prokuratura milczy. Wbrew prawu nie odpowiada nawet na zapytania prasowe. Przypominamy więc prokuratorom, iż jest taka sprawa o sygnaturze: PR 1 Ds 1122.2019.

Jak opisują poszkodowani,  procedura jest powtarzalna. Zakładane są spółki z o.o. Więcej niż jedna. Kapitał zakładowy jest minimalny, czyli 5.000 zł. Pod adresem spółki nikogo nie da się znaleźć.

Później następuje podpisanie umowy z 2-3 firmami kurierskimi. Najlepiej z każdą firmą z ramienia innej spółki i utworzenie serwisu www pośrednika usług kurierskich. Pojawia się nowa nazwa niezwiązana z nazwą spółki. Podany na stronie właściciel serwisu to inna spółka niż na umowie z firmą kurierską. To już daje pewien poziom bezpieczeństwa. W dalszej kolejności reklamowana jest usługa i poszukiwani nowi klienci, w tym za pośrednictwem rozsyłanego spamu.

Klienci, często osoby prowadzące działalność gospodarczą, nadają przesyłki za pośrednictwem brokera kurierskiego. Dzięki temu mają niższe stawki niż bezpośrednio by otrzymali w firmie kurierskiej. Tu dochodzi do pierwszego przekrętu. Klienci nie otrzymują zwrotu z przesyłek pobraniowych. Kwoty sięgają 30 tys. zł na jednego klienta.

Rzadziej, ale zdarza się, że nasz broker dolicza dodatkowe koszty do przesyłek i po czasie je fakturuje i monituje o zapłatę. Klienci potwierdzają tę sytuacje bezpośrednio w firmie kurierskiej. Przewoźnik zaprzecza aby dokonał doliczenia kwot za ponad-wymiar, większy niż deklarowany ciężar lub wymiar.

Zdarza się też  wystawienie zupełnie lewych faktur bez pokrycia z żadnymi usługami. Przy próbie wyjaśnienia sytuacji kontakt się urywa. Taką lewą fakturę potrafią nawet złożyć w sądzie gospodarczym w pozwie o nakaz zapłaty.

Tu zaczyna się drugi poziom dochodu z tej samej działalności. Polega to na tym, że ludzie piszą w Internecie o tym co ich spotkało. Właściciele całej akcji pozywają ich do sądu o pomówienie wnosząc o zapłatę 5.000 zł. Proponują wycofanie pozwu gdy im się zapłaci pieniądze bez sprawy w sądzie. Gdy z daną marką pośrednika kurierskiego zaczyna już się robić problematycznie – znika. Ale pojawia się nowy.

Osoby poszkodowane założyły na facebooku grupę pod nazwą „Otopaczka.eu KPCG Sp. z o.o. poszkodowani” gdzie opisują swoje przypadki. Jeden z mężczyzn pisze: „Dzis po odebraniu poleconego z sądu doliczyłem się już 6 (szóstej) sprawy w sądzie założonej mi przez milusińskich. W czwartek i dziś odebrałem polecone – dwie sprawy o to samo założone przez tę samą osobę w jednym sądzie. Czy w tym kraju sądy kiedyś się ogarną…? Dziwić się później, że w tym kraju tyle czeka się w sądach jak takie typki się bawią sądami. W każdej sprawie chcą ode mnie 10.000 zł. W sumie czemu zakładać tyle spraw po 10.000 zł a nie od razu jedną o 100K 😉 Wypisują takie bzdury, że się z tego śmieję tylko. Poza uciążliwością samej ilości…”

Jedna z poszkodowanych, kobieta pisze: „Właśnie się dowiedziałam że jestem facetem podszywającym się pod kobietę. Czy panowie MS i RK już tak solidnie gonią w piętkę, że wszystkich wokół posądzają o to co sami robią nagminnie? Bo przecież dostęp do grupy uzyskali nie pod swoimi prawdziwymi nazwiskami.

Dziwny ten kraj w którym przestępca skarży dziesiątki oszukanych przez siebie ludzi a prawo mu na to pozwala a wręcz broni go. Całe szczęście, że nigdy nie musiałam wysyłać paczek przez pośredników, bo pewnie sama padłabym ofiarą jakiejś bandy oszustów, nie umiejących zarabiać na życie uczciwą pracą.

Pozdrawiam wszystkich grupowiczów, życząc wytrwałości w udowadnianiu prawdy, zwalczaniu amatorów łatwego zarobku, łobuzów żerujących na waszym zaufaniu do ludzi.

Przykro mi ale uważam, że to obecna władza stwarza warunki sprzyjające takim chorym układom, cwaniactwu, bezczelności, łobuzerce. Dopóki oszuści, pedofile, będą rządzić Polską niewielkie szanse mają ofiary tej zorganizowanej bandy. Mimo wszystko życzę powodzenia.”

To nie jest jedyny przypadek kpin z polskiego wymiaru sprawiedliwości, z którym Prokuratura nie jest w stanie sobie poradzić. Na stronie http://smpzw.pl/?fbclid=IwAR1WaZbxCl6BjPcOOZm-UsiY-Kd5U_0FFyXBGE8eMnXtoX92DHyjQ1cjnyo jest opisany cały mechanizm zbijania fortuny kosztem osób ciężko pracujących na swe utrzymanie.

Leave a Comment