Pieskie życie w Wilczym Jarze

Po raz kolejny w Powiecie Nowodworskim odbyła się wysokiej rangi impreza kynologiczna dla miłośników psów rasowych – Specjalistyczna Jubileuszowa Wystawa Terierów Typu Bull – X Alec Waters Memorial, organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce, Klub Terierów Typu Bull w Ośrodku “Wilczy Jar” w Strubinach koło Zakroczymia.

Wystawa ta, pod honorowym patronatem Pana Krzysztofa Kapusty – Starosty Nowodworskiego, odbyła się w dniu 1 czerwca br. (sobota).

Tym razem do oceny najpiękniejszych terierów typu bull zostali zaproszeni znani i cenieni na arenie międzynarodowej sędziowie i hodowcy z Wielkiej Brytanii i Rumunii.

Konkurowały ze sobą psy czterech ras: American Staffordshire Terrier, Staffordshire Bullterrier, Bulterier i Bulterier Miniaturowy. Najpiękniejszym psem wystawy został pies rasy Staffordshire Bullterrier.

W tym roku swój udział wzięli wystawcy z 11 krajów Europy, a mianowicie z: Polski, Litwy, Rosji, Czech, Ukrainy, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Słowacji oraz Wielkiej Brytanii. Zgłoszono do udziału w wystawie ponad 350 psów.

Jak nam powiedział prezes Klubu Terierów Typu Bull w Polsce, Roman Żuk, wystawa ma charakter cykliczny, organizowana jest już od 10 lat i cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem miłośników psów rasowych. Skupia i integruje wiele osób, dla których ważna jest tematyka psa rasowego. Daje możliwość podziwiania najpiękniejszych przedstawicieli tych ras psów z rożnych zakątków naszego kontynentu oraz zapewnia wspaniałą atmosferę i świetną zabawę.

Leave a Comment