Pomieszanie ról

Rok, w którym odbywają się wybory, zawsze jest pełen niepokojów i wzajemnej walki o głosy maluczkich. W 2019 roku mamy przed sobą wybory podwójne. Nic pewnie dziwnego, że w wielu przypadkach emocje przysłaniają zdrowy rozsądek a dobro partii stawiane jest powyżej dobra tych, którzy już zagłosowali

Wygasły już strajk nauczycieli od początku odbierany był przez większość społeczeństwa jako polityczny. Dobitnie za taką teorią przemawiały nierealistyczne żądania, jakie artykułował ZNP.

Strajk wybuchł tuż przed rozpoczynającymi się egzaminami gimnazjalnymi, ósmoklasistów i planowanymi na początek maja maturami. W czasie, gdy wśród młodzieży i rodziców narastał niepokój, swe poparcie dla rujnujących życiowe plany setek tysięcy uczniów nauczycieli, wygłaszali przedstawiciele samorządów opanowanych przez bardziej lub mniej totalną opozycję.

W drugiej połowie kwietnia, gdy już wiadomo było, iż strajk się nie powiódł, a obietnice wypłaty wynagrodzeń z samorządowej kasy byłyby nielegalne, wielu aktywistów opozycji pospieszyło ze “słowami otuchy i poparcia”. Są takie miejsca w Polsce, gdzie tego typu akcje są przeprowadzane bezczelnie, w świetle kamer.

17 kwietnia władze powiatu nowodworskiego ze starostą Krzysztofem Kapustą na czele nawiedziły nowodworskie Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego. Na Facebook-u tegoż liceum czytamy: “Wsparcie organu nadzorującego jest dla nas bardzo ważne. Starosta bardzo dobrze rozumie problemy oświaty. Był nauczycielem i członkiem naszego grona pedagogicznego. Bardzo dziękujemy za słowa otuchy”. Możemy się jedynie domyślać, że podczas spotkania z maturzystami, również będzie im dodawał otuchy…

Janusz Nowakowski

Leave a Comment