Prawica

Marek Jurek i Kaja Godek, która niedawno zerwała współpracę z Konfederacją, ogłosili powołanie Komitetu Wyborczego Prawica. – Podejmujemy akcję, gdyż jest ona teraz bardzo potrzebna. Wyborcy chrześcijańscy i prawicowi mówią nam: nie mamy na kogo głosować! A my reagujemy i wychodzimy z inicjatywą, mówimy: macie, wspierajcie, głosujcie! – mówi w rozmowie z KAI Marek Jurek.
REKLAMA

– Do współpracy zapraszamy środowiska katolickie i niezależną prawicę. Jesteśmy w toku licznych rozmów na temat współpracy, a w najbliższych dniach będziemy sukcesywnie prezentować kolejnych kandydatów i ugrupowania, które dołączają do naszego aliansu, począwszy od Warszawy – zapowiada w rozmowie z KAI Marek Jurek.

Prowadząca konferencję prasową pod siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej rzecznik Prawicy Rzeczpospolitej Lidia Sankowska-Grabczuk wyjaśniła, że KW Prawica to jest katolicko-konserwatywny blok skupiony wokół partii Marka Jurka.

Podczas konferencji prasowej Marek Jurek zapewnił, że „KW Prawica jest gwarantem, że w parlamencie sprawy, których bronimy, pojawią się i że przeprowadzimy je skutecznie”.

Przede wszystkim chodzi o wypowiedzenie genderowej konwencji stambulskiej. „Tu nie wystarczy mówić „wara” – trzeba tę konwencję wypowiedzieć i zaproponować alternatywę w postaci Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, którą Prawica Rzeczypospolitej opracowała” – zaznaczył Marek Jurek.

Marszałek zwrócił uwagę na kolejne istotne postulaty, które będą w głównym nurcie programowym komitetu: ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, suwerenność Rzeczypospolitej, ochrona praw podstawowych, w tym praw rodziny oraz wolność polityczna.

Na konferencji była obecna Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, która zdecydowała się na współpracę w ramach KW Prawica. „Po tym, jak nie uzyskaliśmy gwarancji działania i możliwości wpływania na projekt, jakim była Konfederacja, cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do projektu, gdzie takie gwarancje działania uzyskaliśmy” – powiedziała Kaja Godek. Podkreśliła, że należy natychmiast zmienić sytuację, gdy w Polsce co roku w majestacie prawa zabija się statystycznie 1100-1200 dzieci i ignoruje się prawie milion Polaków, którzy podpisali się pod projektem „Zatrzymaj aborcję”, zamrażając projekt w podkomisji.

Bogusław Kiernicki, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, podkreślił, że polska lewica niezwykle mocno atakuje polską sferę edukacji, kultury, rodziny poprzez ideologię LGBT i „przeciwstawić się temu może tylko konkretna, realna prawica, a nie umiarkowane, czy mniej umiarkowane centrum. Obrona rodziny, obrona suwerenności w Europie ojczyzn, wolności polityczne – to są te rzeczy, których będziemy chcieli bronić jako Prawica, bo one są po prostu w naturalnym katalogu spraw Prawicy”.

Zapowiedziano, że w kolejnych dniach Komitet Wyborczy Prawica będzie prezentował kolejne środowiska, które zdecydowały się podjąć współpracę w ramach komitetu.

Leave a Comment