X. Tymoteusz Szydło będzie odprawiał katolicką Mszę św.

Od września w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu regularnie odprawiana będzie Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

„Z wielką radością informujemy, że Msza Święta w Starożytnym Rycie Rzymskim znalazła swoje stałe miejsce w Oświęcimiu. Od września br. celebracje będą się odbywały regularnie w kościele św. Maksymiliana Męczennika (Osiedle Chemików, pl. św. Maksymiliana 2), w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej (dolny kościół)” – podaje facebookowy profil Msza Trydencka w Oświęcimiu.

„Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza pracę w parafii św. Maksymiliana podejmuje ks. Tymoteusz Szydło. Jednym z zadań duszpasterskich ks. Tymoteusza będzie posługa wiernym przywiązanym do starszych form liturgicznych. Msza Trydencka staje się zatem integralnym elementem duszpasterstwa parafialnego i na początek będzie odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca oraz w większość świąt nakazanych (według przedsoborowego kalendarza liturgicznego) – czytamy na profilu.

Najbliższa Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zostanie odprawiona już 8 września o godzinie 14:15. Kolejne terminy znaleźć można na facebookowej stronie Msza Trydencka w Oświęcimiu. Z kolei, jak podaje profil, intencje mszalne można składać w kancelarii parafialnej. Ponadto serwis prosi o wsparcie zakupu niezbędnych paramentów liturgicznych.

Leave a Comment