Morawicki robi kolejny unik

Społeczny projekt zatrzymania mordowania dzieci z powodu ich rzeczywistej lub domniemanej choroby od wielu lat leży w sejmowej zamrażarce, bo rząd całą ustawę skierował do Trybunału Konstytucyjnego, który do dziś nie miał czasu się tym zająć. Obecnie taki sam los zapewne spotka plany wypowiedzenia zbrodniczej Konwencji Stambulskiej.

Przepisy konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. konwencja stambulska) dostarczają poważnych wątpliwości. „Pojawia się wiele głosów, że godzi ona w nasz porządek prawny, ma ideologiczne podłoże, niewłaściwie definiuje źródła przemocy wobec kobiet i nie dostarcza skutecznych narzędzi do walki z przemocą domową” powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podjął decyzję o skierowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności konwencji z Konstytucją RP.

Konwencja stambulska

Nasza konstytucja zawiera szereg wartości, które trzeba chronić, które są podstawą naszej wspólnoty politycznej, narodowej, społecznej, do których wszyscy możemy się odwołać. Wierzę, że procedura kontroli konstytucyjności raz na zawsze przetnie ten spór na podstawie naszych wspólnych wartości zapisanych w konstytucji – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Posługując się pretekstem rozwiązywania problemu przemocy w społeczeństwie Konwencja antyprzemocowa wprowadza zupełnie nowe definicje dotyczące np. płci społeczno-kulturowej, stanowiąc tym samym przestrzeń prawną dla ideologii gender, której propagowanie może wręcz tę skalę przemocy w społeczeństwie diametralnie zwiększyć – mówi w rozmowie z PCh24.pl Karina Walinowicz, ekspert Instytutu Ordo Iuris.

Więcej: https://www.pch24.pl/-ekspert-ordo-iuris–genderowa-konwencja-stambulska-jest-niezgodna-z-polska-konstytucja-,64605,i.html#ixzz6UFPZvdKO

Leave a Comment