Policja wejdzie do kościołów!

Absurdów związanych z zadeklarowaną epidemią ciąg dalszy. Oto instytucje świeckie, za zgodą biskupów będą ingerować w to, co dzieje się w świątyniach. Radomska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna naciska na proboszczów by wymagali od wiernych zakrywania nosa i ust w kościołach. Kontrole policjantów i inspektorów obejmą także świątynie a dla „niezdyscyplinowanych” funkcjonariusze przewidzieli mandaty w wysokości… od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Sanepid i Policja na zlecenie Ministerstwa Zdrowia rozpoczęły właśnie kontrole w obiektach użyteczności publicznej. Pracownicy obu instytucji sprawdzają, czy właściciele i ich klienci nie łamią zasad reżimu sanitarnego. Kontrole są efektem wciąż rosnącej liczby zakażeń w Polsce. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 887 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce – czytamy w serwisie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

– Sprawdzamy, czy zakładane są maseczki, czy są wystawione przy wejściu do świątyń płyny do dezynfekcji. Dlatego mamy prośbę do księży proboszczów, by przypominali wiernych o noszeniu maseczek, bo nie zawsze udaje się zachować dystans społeczny. Mandaty są wysokie, od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych – powiedziała Radiu Plus dr Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego Sanepidu.

Od początku wystąpienia epidemii w Radomiu i powiecie służby sanitarne odnotowały 1 518 osób chorych. A więc prawie tyle samo, co w całym województwie świętokrzyskim. – Na początku epidemii byliśmy w czerwonej strefie. Mieliśmy mało ognisk, ale bardzo licznych, związanych głównie z pracownikami służby zdrowia. Dzisiaj znajdujemy się w zielonej strefie, ale nie możemy zapominać, że wciąż mamy około 629 aktywnie chorych – powiedziała dr Wiśniewska.

Zdaniem Sanepidu, głównym źródłem zakażeń są wesela. – W ostatnim czasie mieliśmy 5 takich ognisk. W niektórych przypadkach doszło do pojedynczych przypadków zakażenia, ale były i takie, gdzie zachorowało kilkadziesiąt osób – powiedziała dyrektor placówki.

Lucyna Wiśniewska była posłanką Prawa i Sprawiedliwości w V kadencji. Opuściła partię wraz z byłym marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem w 2007 roku. Obecnie jest wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej.

 

 

Źródło: KAI, pkw.gov.pl, prawicarzeczypospolitej.org

 

Leave a Comment